Najczęściej zadawane pytania

JAKI EKOGROSZEK WYBRAĆ SPOŚRÓD OFEROWANYCH NA RYNKU

Wybieraj tylko i wyłącznie sprawdzony węgiel z certyfikatem jakości! Aby cieszyć się uzyskaniem wysokiej energii przy optymalnym ilościowo wkładzie do kotła należy zastosować ekogroszek o niskiej spiekalności, niskiej zawartości popiołu i siarki, a także o niskiej wilgotności. Jeżeli te parametry spełniają normy wtedy zwróć uwagę na kaloryczność.

W warunkach zimowych można osiągnąć efektywność spalania nie przekraczającą zużycia 10-11 kg/dobę w celu ogrzania przeciętnej wielkości domu jednorodzinnego. Stosując węgiel PATRIOTⓇ masz gwarancję, że jest to paliwo o wysokich parametrach jakościowych potwierdzonych certyfikatem jakości każdej partii produkcyjnej.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ W SEZONIE GRZEWCZYM NA WĘGLU

Zanim kupisz tani ekogroszek albo tani groszek sprawdź wszystkie parametry jakościowe węgla. Kaloryczność węgla jest istotna, ale nie ona decyduje o uzyskanej energii spalania. Jeżeli pozostałe parametry nie spełniają odpowiednich kryteriów może się okazać, że wysokokaloryczny węgiel nie daje tyle energii co ten posiadający mniejszą wartość wytwarzania megadżuli.

JAK EFEKTYWNIE WYKORZYSTAĆ ZAKUPIONY WĘGIEL

Ważne jest, żeby wykorzystać zakupiony węgiel w jak najefektywniejszy sposób, aby ogrzewanie węglem było ekonomiczne. Podstawą do prawidłowego spalania ekogroszku czy groszku są prawidłowe ustawienia kotła tj. podawanie paliwa, przerwa w podawaniu węgla oraz siła nadmuchu. Ustawienia pieca należy wprowadzić biorąc pod uwagę parametry zakupionego produktu opałowego. Wybierając ekogroszek zwróć uwagę na to czy węgiel posiada certyfikat. Węgiel z certyfikatem gwarantuje stałe parametry jakościowe, dzięki czemu raz ustawiony piec nie wymaga wprowadzania zmian przy dostawie kolejnej partii węgla opałowego. Zadaniem producenta, który posiada certyfikat jakości węgla jest zadbanie o stałe, niezmienne parametry ekogroszku, aby użytkownik nie musiał zmieniać ustawień.

JAKOŚĆ EKOGROSZKU PATRIOTⓇ

Kupując nasz węgiel masz pewność, że jego parametry spełniają wymogi jakościowe, jakie nakłada na sprzedawców ustawa antysmogowa obowiązująca w Polsce od 2018 roku. Każda partia węgla PATRIOTⓇ przed zapakowaniem zostaje poddana próbom badawczym realizowanym w akredytowanym laboratorium badawczym. Tym samym każdy worek węgla PATRIOTⓇ posiada certyfikat jakości. Dodatkowo, przed zapakowaniem worków nasz węgiel jest przesiewany, co niweluje zawartość miału w opakowaniu. Kup węgiel PATRIOTⓇ i sprawdź sam jak zachowuje się w piecu i jak efektywnie ogrzeje Twoje mieszkanie.

JAK UNIKNĄĆ SPIEKANIA EKOGROSZKU

Podatność na spiekanie wskazuje nam parametr RI (im niższa wartość RI tym lepiej, wartość RI poniżej 15 jest już bardzo dobra). Wyższy niż 15 parametr RI zwiększa podatność na spiekanie. Ekogroszki powyżej 29 MJ/kg mogą mieć spiekalność na poziomie utrudniającym prawidłowe użytkowanie pieca. Spiekalność utrudnia proces spalania węgla w kotłach. Podatność na spiekanie może doprowadzić do gromadzenia się spieczonego popiołu i żużlu na palniku retortowym, a w rezultacie do zmniejszenia efektywności zużycia paliwa. Możemy próbować niwelować spiekanie podniesieniem temperatury, inną metodą może być dodanie wapna do ekogroszku. jednakże takie rozwiązania nie gwarantują uniknięcia problemu.

JAKA JEST KALORYCZNOŚĆ EKOGROSZKU PATRIOT®

Gwarantowana kaloryczność Ekogroszek PATRIOT® Plus mieści się w przedziale od 26 do 28 MJ/kg. Jest to kaloryczność uwzględniająca wilgotność, ponieważ woda zawarta w węglu obniża jego wartość energetyczną (część energii pochłania para wodna). Dobraliśmy kaloryczność w przedziale 26 – 28 MJ, ponieważ taki ekogroszek będzie generował maksymalnie dużo ciepła przy uniwersalności swojego spalania, czyli jak najmniejszej liczba Rogi. Przy tych parametrach węgiel powinien się najlepiej wypalać, dawać najwięcej ciepła, powinien być najbardziej komfortowy, uniwersalny nadający się do każdego paleniska, kotła z podajnikiem. Ekogroszke ozostawiają jak najmniejszą liczbę popiołu.

Nasz drugi Ekogroszek PATRIOT® posiada gwarantowaną kaloryczność od 25 do 27 MJ/kg. Polecamy Państwu sprawdzanie ile wynosi zużycie dobowe w kilogramach w warunkach zimowych. Będzie to najlepsza miara efektywności paliwa, bardzo dobry wynik dla średniego domu jednorodzinnego to 10-11 kg/dobę.

2020 © Ekogroszek Patriot | Wszelkie prawa zastrzeżone
Powered by devback.pl