Dlaczego warto kupić węgiel workowany?

0
Dlaczego warto kupić węgiel workowany?

Odpowiednie przechowywanie węgla ma duży wpływ na jego właściwości. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu, gdy węgiel kupowany jest na zapas. Nie każdy posiada odpowiednie warunki do magazynowania, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się węgiel workowany.

Węgiel workowany a przechowywanie

Jednym z istotnych aspektów posiadaniawęgla workowanego , jest niewątpliwie wygoda jego przechowywania. Ekogroszek zapakowany w worki o konkretnej gramaturze (w naszym przypadku dwudziestopięcio kilogramowe), pozwala na wygodne administrowanie opałem.

Nie można nie wspomnieć, że węgiel workowany dzięki zastosowaniu takiego opakowania jest praktyczny w kwestii zagospodarowania przestrzeni. Nasz ekogroszek przy zakupie jednej tony, trafia do naszych klientów na europalecie o wymiarach 120x120 cm. Oznacza to, że zamawiając nasz ekogroszek, jedną tonę produktu można zmieścić na powierzchni zaledwie 1,44 m2 . Worki ułożone są na sobie w ilości 40 sztuk, o masie łącznej jednej tony.

Węgiel workowany pozwala na zachowanie optymalnych warunków wewnątrz opakowania. Stosowanie foliowych worków sprawia, że nie przepuszczają one wilgoci z zewnątrz, jak również nie dopuszczają, by dostawała się ona do środka.

Węgiel workowany jest wygodny w użytkowaniu

Należy wspomnieć, żewęgiel workowany jest wygodniejszy przy uzupełnianiu kotła lub pieca. Wynika to z faktu, że dwudziestopięcio kilogramowy worek, pozwala się wygodnie chwycić i przesypać zawartość do podajnika lub bezpośrednio do pieca lub kotła.

Dodatkowym atutem jest także zachowanie czystości w miejscu jego przechowywania i palenia nim.Węgiel workowany w przeciwieństwie do kupowanego luzem, nie będzie pylił, ani brudził otoczenia od momentu składowania. Przenoszenie go i otwieranie bezpośrednio przed użyciem sprawia, że nie musimy np. przejść przez kotłownię z łopatą do węgla. W ten sposób nie rozsiewamy wokół pyłu węglowego, który nie tylko brudzi pomieszczenie, ale także nas. Oczywiście taki pył również wdychamy, co nie jest zdrowe dla naszego organizmu.

Kiedy zamawiać węgiel? W sezonie czy poza nim?

Nasz ekogroszek PATRIOT możesz zamówić w dowolnym momencie. Warto przemyśleć kwestię, ile węgla ekogroszku będziesz potrzebować w konkretnym momencie.

Węgiel workowany jak wspomnieliśmy, może być długo przechowywany, bez utraty swoich właściwości. Warunkiem ich utrzymania jest nieuszkodzenie worka w którym się znajduje. Dzięki możliwości układania worka na worku, możesz w wygodny sposób ułożyć ekogroszek PATRIOT w wybranym przez Ciebie miejscu, i nie martwić się, gdy nagle nadejdzie okres zwiększonego zapotrzebowania na opał… bo ten będzie czekał już na miejscu.

Komentarze do wpisu (0)

.

2020 © Ekogroszek Patriot | Wszelkie prawa zastrzeżone
Powered by emedia | Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl