Jaka jest kaloryczność Ekogroszku Patriot?

Gwarantowana kaloryczność Ekogroszek PATRIOT® Plus mieści się w przedziale od 26 do 28 MJ/kg. Jest to kaloryczność uwzględniająca wilgotność, ponieważ woda zawarta w węglu obniża jego wartość energetyczną (część energii pochłania para wodna).

Gwarantowana kaloryczność Ekogroszek PATRIOT® Plus mieści się w przedziale od 26 do 28 MJ/kg. Jest to kaloryczność uwzględniająca wilgotność, ponieważ woda zawarta w węglu obniża jego wartość energetyczną (część energii pochłania para wodna). Dobraliśmy kaloryczność w przedziale 26 – 28 MJ, ponieważ taki ekogroszek będzie generował maksymalnie dużo ciepła przy uniwersalności swojego spalania, czyli jak najmniejszej liczba Rogi. Przy tych parametrach węgiel powinien się najlepiej wypalać, dawać najwięcej ciepła, powinien być najbardziej komfortowy, uniwersalny nadający się do każdego paleniska, kotła z podajnikiem. Ekogroszke ozostawiają jak najmniejszą liczbę popiołu.

Nasz drugi Ekogroszek PATRIOT® posiada gwarantowaną kaloryczność od 25 do 27 MJ/kg. Polecamy Państwu sprawdzanie ile wynosi zużycie dobowe w kilogramach w warunkach zimowych. Będzie to najlepsza miara efektywności paliwa, bardzo dobry wynik dla średniego domu jednorodzinnego to 10-11 kg/dobę.

2020 © Ekogroszek Patriot | Wszelkie prawa zastrzeżone
Powered by devback.pl