Dlaczego warto kupić węgiel workowany?

Odpowiednie przechowywanie węgla ma duży wpływ na jego właściwości. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu, gdy węgiel kupowany jest na zapas. Nie każdy posiada odpowiednie warunki do magazynowania, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się węgiel workowany.

Odpowiednie przechowywanie węgla ma duży wpływ na jego właściwości. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu, gdy węgiel kupowany jest na zapas. Nie każdy posiada odpowiednie warunki do magazynowania, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się węgiel workowany.

Dlaczego warto kupić węgiel workowany?

Węgiel workowany a przechowywanie

Jednym z istotnych aspektów posiadania węgla workowanego , jest niewątpliwie wygoda jego przechowywania. Ekogroszek zapakowany w worki o konkretnej gramaturze (w naszym przypadku dwudziestopięcio kilogramowe), pozwala na wygodne administrowanie opałem.

Nie można nie wspomnieć, że węgiel workowany dzięki zastosowaniu takiego opakowania jest praktyczny w kwestii zagospodarowania przestrzeni. Nasz ekogroszek przy zakupie jednej tony, trafia do naszych klientów na europalecie o wymiarach 120×120 cm. Oznacza to, że zamawiając nasz ekogroszek, jedną tonę produktu można zmieścić na powierzchni zaledwie 1,44 m2 . Worki ułożone są na sobie w ilości 40 sztuk, o masie łącznej jednej tony.

Węgiel workowany pozwala na zachowanie optymalnych warunków wewnątrz opakowania. Stosowanie foliowych worków sprawia, że nie przepuszczają one wilgoci z zewnątrz, jak również nie dopuszczają, by dostawała się ona do środka.

Węgiel workowany jest wygodny w użytkowaniu

Należy wspomnieć, żewęgiel workowany jest wygodniejszy przy uzupełnianiu kotła lub pieca. Wynika to z faktu, że dwudziestopięcio kilogramowy worek, pozwala się wygodnie chwycić i przesypać zawartość do podajnika lub bezpośrednio do pieca lub kotła.

Dodatkowym atutem jest także zachowanie czystości w miejscu jego przechowywania i palenia nim.Węgiel workowany w przeciwieństwie do kupowanego luzem, nie będzie pylił, ani brudził otoczenia od momentu składowania. Przenoszenie go i otwieranie bezpośrednio przed użyciem sprawia, że nie musimy np. przejść przez kotłownię z łopatą do węgla. W ten sposób nie rozsiewamy wokół pyłu węglowego, który nie tylko brudzi pomieszczenie, ale także nas. Oczywiście taki pył również wdychamy, co nie jest zdrowe dla naszego organizmu.

Kiedy zamawiać węgiel? W sezonie czy poza nim?

Nasz ekogroszek PATRIOT możesz zamówić w dowolnym momencie. Warto przemyśleć kwestię, ile węgla ekogroszku będziesz potrzebować w konkretnym momencie.

Węgiel workowany jak wspomnieliśmy, może być długo przechowywany, bez utraty swoich właściwości. Warunkiem ich utrzymania jest nieuszkodzenie worka w którym się znajduje. Dzięki możliwości układania worka na worku, możesz w wygod犀利士 ny sposób ułożyć ekogroszek PATRIOT w wybranym przez Ciebie miejscu, i nie martwić się, gdy nagle nadejdzie okres zwiększonego zapotrzebowania na opał… bo ten będzie czekał już na miejscu.

2020 © Ekogroszek Patriot | Wszelkie prawa zastrzeżone
Powered by devback.pl